ts2v214aeObiektyw typu IR Dzień/Noc, nie wymaga ustawiania ostrości by dopasować się, gdy warunki oświetleniowa panujące w dzień zmienią się na nocne. Obiektyw ten jest zaprojektowany tak by dostosować ostrość na przetworniku zarówno przy świetle widzialnym jak i w bliskiej podczerwieni. Dlatego też, nawet minimalna ilość światła działa jak flara co powoduje czystszy i ostrzejszy obraz o wysokim kontraście. Oznacza to, że obiektyw nadaje się znakomicie także do zwykłych, a nie tylko dzienno-nocnych kamer. Obiektyw używa optyki asferycznej a główną rolę odgrywa w nim ultra-szybka przysłona, która przekazuje światło dwa razy szybciej niż porównywalny obiektyw F1.4. To rozszerza zakres pracy przysłony na takie zastosowania gdzie warunki oświetleniowe zmieniają się między ostrym światłem w dzień a minimalnym światłem w nocy.
Omarken computar 01biektyw o zmiennej ognikowej, najbardziej popularna grupa obiektywów dzięki swej uniwersalności która przydaje sie instalatorowi w trakcie konfiguracji kadru. Możliwość zmiany ogniskowej czyli zbliżenia bądź oddalenia obiektu w kadrze zwalnia z konieczności posiadania dużej grupy obiektywów o stałej ogniskowej. Jednak często w tańszych obiektywach występuje problem z zachowaniem głębi ostrości w całym zakresie regulacji. Należy więc unikać obiektywów producentów "krzak" gdyż nie są one w stanie zapewnić prawidłowych parametrów obrazu. 
Program ułatwiający dopasowanie ogniskowej obiektywuObiektywy z regulacją przysłony. Obecnie występują trzy sposoby regulacji przysłoną obiektywu:
  • za pomocą sygnału video
  • za pomocą DC ( napięcia które wysyła kamera )
  • regulacja ręczna.


Obecnie najbardziej popularne są obiektywy z regulacją DC które są proste w użyciu i pozwalają na uzyskanie dobrych parametrów obrazu.


Obiektywy megapikselowe ,to nowa grupa obiektywów stworzona do zastosowania z kamerami megapikselowymi. Przy zastosowaniu tych obiektywów koniecznie trzeba zwrócić uwagę jaką maksymalną rozdzielczość są w stanie przenieść. Obiektyw przeznaczony dla kamer HD nie będzie w stanie zapewnić prawidłowego obrazu w połączeniu z kamerą 5Mpx. 
Obiektywy specjalistyczne. 
Przykładowe rozwiązania to:
  • obiektywy zmiennoogniskowe typu MIST, które oferują bardzo duże, nawet 60-krotne powiększenie. Konstrukcja, wykonanie oraz osiągi obiektywu sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do systemów monitorowania dalekiego zasięgu. Zastosowane filtry pozwalają na uzyskanie dobrego obrazu również w czasie występowania opadów sniegu, mgły itp. Efekt końcowy uzyskiwany dzięki tej technologii daleko przerasta możliwości oka ludzkiego.
  • Obiektywy otworkowe, zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić obraz najwyższej jakości nawet w sytuacji gdy średnica otworu "obserwacyjnego" wynosi zaledwie 2 - 3 mm. Taki typ obiektywów jest idealnym rozwiązaniem w przypadku konieczności ukrycia kamery i obserwacji poprzez otwór o niewielkiej średnicy.
.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej Czytaj dalej...