Pytania i odpowiedzi

Czy jest możliwa konfiguracja Nexo ...

24701.4Mój system alarmowy jest podzielony na strefę parter i piętro PIR. Czy jest możliwa konfiguracja Nexo w taki sposób, bym mógł w nocy zejść do kuchni ( jest na parterze ) bez konieczności rozbrajania i uzbrajania systemu? Przyznam że w nocy jestem tak zaspany że często robię pobudkę pozostałym domownikom, a z buszowania w lodówce nie zamierzam rezygnować.

Jak najbardziej można. Jest to bardzo fajna i przydatna funkcja którą można w dość prosty sposób zrealizować. System na czas zejścia będzie samoczynnie rozbrajał strefę parteru a po stwierdzeniu że nikt już się w kuchni nie kręci , samoczynnie strefę uzbroi.

Krok pierwszy. W zakładce logiki konfigurujemy "stan złożony" który nazywamy [zejscie].

Stan1

Stan ten określamy jako iloczyn logiczny (oraz). Kolejnym krokiem jest podanie warunków. W naszym przypadku jako warunek podajemy stany partycji PIR PARTER oraz PIR PIĘTRO.

STan2

Krok drugi. W zakładce [SEKWENCJE] tworzymy sekwencję działań pod nazwą "zejscie" . Trzecia linijka wyboru oznacza że każde uruchomienie sekwencji będzie zapisane w dzienniku zdarzeń oraz będzie wyświetlony komunikat.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej Czytaj dalej...