Pytania i odpowiedzi

Kupiłem kamerę typu dzień/noc, oświetlacz IR i... kompletna klapa, kamera nic nie widzi . Co jest grane?

By wyjaśnić to zjawisko użyliśmy dwóch kamer. Kamera CAM10 z elektroniczną funkcją D/N , kamera CAM11 z ruchomym filtrem IR. Jako oświetlacz posłużył dookólny promiennik zbudowany na matrycy LED typu VOIR.

Obraz z kamery

W momencie zgaszenia światła widzialnego obie kamery zaczęły proces dostosowywania się do nowych warunków świetlnych. Jedynym źródłem światła widzialnego w pomieszczeniu jest monitor rejestratora.

Obraz z kamery

Na początku obraz z obydwu kamer jest w przybliżeniu taki sam . W momencie puszczenia filtru obraz się diametralnie zmienia. Należy pamiętać że promiennik nie jest zainstalowany zgodnie z instrukcją ( powinno się go mocować na suficie) , leży na ostatniej pólce regału świecąc w bok.

Obraz z kamery

Z tego prostego przykładu widać, że do uzyskania odpowiedniego efektu trzeba przy zakupie sprzętu zwrócić uwagę, czy wybrany sprzęt spełni nasze założenia.
Kamery z elektroniczną funkcją D/N nie nadają się do pracy z oświetlaczami IR.
Można też zauważyć że zastosowanie kamery i osobnego dookólnego promiennika, zapewni nam jednakowe oświetlenie całego pomieszczenia. Dzięki temu unikniemy efektu prześwietlenia, który tak często można zobaczyć w tańszych kamerach z wbudowanym promiennikiem IR.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej Czytaj dalej...