zasilacz BCS-UPS

UPS BC1 Jednym z najczęstszych błędów z jakimi się można spotkać w niedużych instalacjach monitoringu wizyjnego, jest brak zabezpieczenia przed wyłączeniem zasilania energetycznego. Skutkiem tego, zanik zasilania energetycznego powoduje, że system jest zupełnie bezużyteczny. Ułomność takich rozwiązań jest skutecznie wykorzystywana w trakcie włamań lub rozbojów. Trzeba pamiętać, że główne skrzynki z zabezpieczeniem zasilania energetycznego są umieszczane w granicy posesji . Z tego powodu są łatwo dostępne dla osób postronnych.

Najprostszą formą wykonania podtrzymania zasilania, przy zaniku zasilania energetycznego jest zastosowanie zasilacza UPS 230V AC. Jednak zasilacze te, jeśli są projektowane do podtrzymania dłuższego niż kilka minut, są dużych rozmiarów i są drogie.

Innym rozwiązaniem jest stosowanie zasilacza buforowego. W systemach analogowych gdzie występuje napięcie 12V zarówno do zasilania kamer jak i rejestratora, takie rozwiązanie jest jednym z tańszych i skutecznych . Zasilacz taki jest w stanie podtrzymać pracę systemu przez kilka godzin. W systemach IP problem jest bardziej złożony. Do zasilania rejestratora potrzebne jest napięcie 12V, a do zasilania kamer 48V. Dodatkowo trzeba pamiętać o zasilaniu switcha który może być zasilany jeszcze innym napięciem. Ostatnio na rynku pojawiło się ciekawe rozwiązanie tego problemu. Zasilacz UPS firmowany przez firmę BCS.

Zasilacz ten pozwala na zasilanie kamer IP napięciem 48V poprzez PoE, rejestratora dla którego UPS daje napięcie 12V. Dodatkowo zasilacz wyposażony jest w niezarządzalny switch PoE który w zależności od wersji posiada 4,8 lub 16 wyjść PoE oraz port dla podpięcia rejestratora oraz sieci zewnętrznej. Metalowa obudowa zasilacza dostosowana jest do zawieszenia na ścianie i posiada miejsce na jeden lub dwa akumulatory 12V/18Ah. Dodatkowo obudowa wyposażona jest w styk ochronny który można podłączyć do istniejącej instalacji alarmowej. Rozwiązanie to pozwala na pełną ochronę przed dostępem do urządzenia osobom nieuprawnionym. Zasilacz wyposażony jest w szereg zabezpieczeń które zwiększają bezpieczeństwo i niezawodność pracy systemu monitoringu wizyjnego. Z podstawowych można wymienić :

  • zabezpieczenie przeciwzwarciowe osobne dla każdego kanału PoE
  • zabezpieczenie przeciwprzepięciowe
  • zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora
  • zabezpieczenie w przypadku uszkodzenia akumulatora ( zwarcia celi )

Szczegółowe dane techniczne poszczególnych modeli można sprawdzić na stronie naszego sklepu.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej Czytaj dalej...